نحوه دیدن سورس کدها (HTML Source)

یکی دیگراز منابع  در اوسینت سورس صفحات وب است. اطلاعات زیادی درسورس صفحات از جمله یوزر اکانت‌ها ایمیل‌ها و … هست که در پشت صفحه مخفی شده‌اند.

اگر می‌خواهید که سورس کدهای HTML صفحات وب را ببینید کافی است که روی صفحه راست کلیک کرده و View page source را انتخاب کنید. یا کلیدهای Ctrl و U را بطور همزمان بفشارید.

در مرورگرهای دیگر نیز بطور معمول از منوی View مرورگرتان حالت Source یا Page Source را انتخاب کرده و مرورگر کد HTML را درون ویرایشگر باز می‌کند.

 

دیدن سورس کد‌های صفحات وب

 

 

اگر طراح سایت مانع دیدن سورس صفحه شد چه کنیم؟؟

اگر صفحه مورد نظر از مجموعه فریم‌ها (Frameset) استفاده کرده باشد برای دیدن سورس کد اصلی کافی است که ابتدا با کمک روش بالا به مشاهده سورس کدهای HTML پرداخته (لازم به ذکر است که در این حالت فقط تعاریف کلی فریم‌ها قرار دارند) و سپس برای دیدن کد HTML اختصاصی هر صفحه پس از “Right Click” روی هر صفحه “View Source” را انتخاب کرده و کد هر فریم را جداگانه ببینید.

اگر طراح سایت با کمک Java Script مانع دیدن سورس توسط شما می‌شود، ابتدا در منوی Tools/Internet Options…/Security/Custom Level مرورگرهای اکسپلورر امکانات جاوا اسکریپت مرورگر را غیر فعال کرده (disable) و سپس مراحل بالا را تکرار کنید.

 

 

نحوه نمایش سورس کد‌های صفحات وب

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...