سایتKeyword Tool

این سرویس،اطلاعات autocomplete را از گوگل، بینگ، یوتیوب و App Store به نمایش می‌گذارد. احتمالاً متوجه شده‌اید همانطور که در حال تایپ کردن عبارت مورد جستجوی خود هستید، گوگل به سرعت پیشنهادهایی برای شما ارائه می‌دهد. به این پیشنهادها autocomplete می‌گویند.

اگر در گوگل عبارت «macb» را جستجو کنیم، فورا یکی از عباراتی که با همین لغات شروع می‌گردد و مردم پیش از این آنها را جستجو کرده‌اند، به ما پیشنهاد می‌شود. این اطلاعات ممکن است ما را به عبارات جدیدی برای جستجو هدایت کند.

 مزیت این سرویس نسبت به پیشنهادهای گوگل این است که گوگل تنها پنج پیشنهاد اول که بیش از همه جستجو شده‌اند را در اختیار قرار می‌دهد. به علاوه در این سرویس ما می‌توانیم جستجوهای پرطرفدار کشورهای مختلف را به‌ صورت جداگانه در اختیار داشته باشیم. همچنین می‌توان نتایج جستجوهای مشابه را نیز دریافت نمود که گوگل این امکان را نیز در اختیار ما قرار نمی‌دهد.

سرویس Keyword Tool

 

وجهه‌ی ایران و ایرانیان در نظر مردم روسیه چگونه است؟

یکی از راه‌های سریع برای رسیدن به جواب نسبتا درست این سوال، استفاده ا‌ز autocomplete های سایت‌ها است. ما برای پاسخ به این سوال ابتدا با استفاده از گوگل‌ترنسلیت، کلمه‌ی ایران را به زبان روسی پیدا کرده و سپس به سایت  keywordtool.io رفته و منطقه‌ی روسیه و گوگل روسی را از سایت انتخاب نمودیم.

این‌کار بدان معنی است که نتایج جستجوی مردم کشور روسیه نمایش داده شود. بعد از آن، کلمه‌ی روسی иран (ایران) را در آن جستجو و نتایج را به گوگل‌ترنسلیت برده و به زبان فارسی ترجمه کردیم که نتیجه به شرح ذیل است:

مردم کشور روسیه در مورد ایران بیشتر به جستجوی کشتی ایرانی، آهنگ‌ها، فرهنگ، غذاها و خودروی سمند می‌پردازند و موضوعات سیاسی و اطلاعات عمومی در مورد ایران در رده‌های بعدی قرار دارد که در لینک زیر قابل مشاهده است.

https://goo.gl/dTB4Wh

البته در اینجا، یکی از ابزارها برای پاسخ به این سوال مطرح شد و از ابزارهای دیگری نیز برای پاسخ به این سوال می‌توان استفاده کرد.

 

 سایت  iBoogie

این سرویس جستجو دسته‌بندی‌هایی ارائه می‌دهد و اجازه می‌دهد که از میان تعداد زیادی از نتایج یکی از این دسته‌ها را انتخاب کنیم. این سرویس دو ویژگی دسته‌بندی و فرا جستجو (metascarch) را ترکیب می‌کند تا از آن برای اجرا و سازماندهی یک جستجو از چندین منبع و ارائه آن به‌ صورت ساختارمند استفاده کند. این سرویس نتایج را گردآوری کرده و به‌ صورت ساختارمند به کاربر ارائه می‌دهد. طبقه‌بندی‌ها به ‌راحتی نشان می‌دهند که عبارت مورد جستجوی ما چیست و نیازی نیست برای شناخت آن چندین صفحه مختلف را بررسی کنیم.

 وقتی عبارت « michael bazzell»را جستجو کنیم، صدها نتیجه با تقسیم‌بندی‌های مختلف (در عکس ذیل مشخص شده) نمایش داده می‌شود که هر کدام از آنها می‌تواند به ما کمک کند تا دقیقاً بر آنچه که می‌خواهیم متمرکز شویم.

 سرویس  iBoogie

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...