سیگنال اینتلیجنس (SIGINT) و حمله به پرل هاربر:

این عملیات که از سوی مرکز فرماندهی نظامی ژاپن عملیات هاوایی و از سوی برخی از آمریکایی‌ها جنگ پرل هاربر خوانده می‌شد، حملهٔ ناگهانی هواپیماهای جنگنده ژاپن به پایگاه دریایی ایالات متحده آمریکا در پرل هاربر در بامداد روز یکشنبه هفتم دسامبر سال ۱۹۴۱ میلادی برابر با ۱۶ آذر ۱۳۲۰ خورشیدی بود که موجب ورود ایالات متحده به جنگ جهانی دوم شد.

نتیجه این حمله برای نیروی دریایی آمریکا یک فاجعه کامل بود. ۳۶۰ هواپیمای ژاپنی توانستند ۵ ناوجنگی بزرگ آمریکایی را به همراه ۳ کشتی کوچک ترغرق کنند. ۳ ناو دیگر به گونه‌ای آسیب دیدند که توان عملیاتی خود را از دست دادند. علاوه بر آن، ۱۸۸ هواپیمای آمریکایی بر روی زمین نابود شده و ۱۵۵ هواپیمای دیگر آسیب دیدند. در پایان آن روز بیش از ۲۴۰۰ کشته و ۱۲۴۰ مجروح نیز بر دست نیروی دریایی آمریکا مانده بود.

نیروی دریایی آمریکا به کمک (SIGINT) سامانه‌های مدرن شنود و رمز گشایی توانست به اطلاعات مهم مخابراتی فرماندهان ژاپنی دست پیدا کند. از این رو، ژاپن شکست‌هایی را متحمل و در پایان با حمله اتمی آمریکا تسلیم شد.

عملیات هاوایی توسط ژاپن علیه نیروی دریایی دولت آمریکا

 

 

 از ابزارهای اصلی جمع آوری اطلاعات در Sigint یا سیگنال اینتلیجنس کارت های DVB هستند.

کارت DVB  وسیله ای است که در کامپیوتر قرارمی‌گیرد و همانند رسیور می‌تواند کانال های ماهواره ای را پخش و ضبط کند. البته برای دریافت اینترنت از طریق ماهواره نیز می‌توان از آن استفاده کرد. این کارت‌ها با استفاده از پلاگین‌های مختلف به جمع آوری سیگنال‌ها می‌پردازند. این اطلاعات می‌تواند شامل ویدئوها و دیتا باشد.

 

کارت DVB

 

 

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...