در جستجوهای اوسینتی به یک سند محرمانه از نقشه تیپیکال سایت‌های موشکی S-200 برخوردیم. با دانستن این سایت پلان‌ها می‌توان از طریق Geoint به محل دقیق سایت‌های موشکی در کشورهایی که این سامانه دفاعی را از روسیه خریده‌اند رسید.

به این صورت برای نرم افزاری که در ادامه معرفی خواهیم کرد، این الگوریتم را تعریف می‌کنید و از نرم افزار می‌خواهید در نقشه های هوایی گوگل هر مکانی که از چنین ساختارهایی تابعیت می‌کند برای ما مشخص کند.

سایت‌های موشکی که با این روش توسط تیم Osint و Geoint سازمان CIA صورت گرفته در ادامه به آن می‌پردازیم

 

نقشه تیپیکال سایت‌های موشکی S-200

 

 

همانگونه که مشاهده کردید از یک برگ کاغذ قدیمی که کم ارزش بود، اطلاعات ارزشمندی بدست آمد که در گذشته با همکاری چندین تیم اطلاعات، شناسایی و عملیات با صرف هزینه‌های بسیار زیاد و ریسک بالا تهیه می‌گردید.

سایت‌های موشکی S-200 زیادی از همین نقشه ی یک صفحه ای، ساده و قدیمی کشف شده که در سه دسته سایت‌های قدیمی، سایت‌های فعال و سایت‌های محتمل تفکیک و در مجموع : ۴۸ پایگاه در روسیه، ۱۰ پایگاه در اوکراین، ۶ پایگاه در ایران، ۲ پایگاه در کشورهای قزاقستان، سوریه و لیبی، ۱ پایگاه در کشورهای کره شمالی، ترکمنستان، بلاروس، آذربایجان ، استونی، مجارستان، مولداوی، جمهوری چک، لتوانی، لتونی و آلمان  کشف گردیده است.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...