همه روزه بر تعداد قربانیان حملات مهندسی اجتماعی و خصوصاً سرقت هویت افزوده می‌شود. افراد خرابکار زیادی وجود دارند که با استفاده از جمع آوری اطلاعات و ضعف‌های امنیتی سرویس‌های اینترنتی یا شخصی، مشغول آسیب رساندن به حریم شخصی کاربران هستند. بنابراین باید خودمان از حریم شخصی خود و اطرافیانمان محفاظت کنیم.

همواره به این ۳ نکته اساسی و مهم توجه کنید:

  1. آیا اطلاعات شخصیتان را در شبکه‌های اجتماعی یا با غریبه‌ها به اشتراک می‌گذارید؟
  2. آیا از گوشی هوشمند خود به درستی محافظت میکنید؟
  3. آیا رمزعبور قدرتمندی روی حساب‌های کاربری خود قرار داده‌اید؟

سارقان هویت آنلاین به یک یا هر سه مورد بالا یا موارد دیگر نیاز دارند تا بتوانند خود را به جای شما معرفی کنند، به اطلاعات شما یا اطرافیانتان دسترسی داشته باشند و غیره. آنها می‌توانند وارد حریم شخصی شما و اطرافیانتان شوند و حتی در مواردی به شما آسیب جدی برسانند. هنگامی که وارد دنیای مجازی می‌شویم، باید توجه داشته باشیم که «امنیت ۱۰۰٪ نیست، و ما هم می‌توانیم یکی از قربانیان حملات مهندسی اجتماعی باشیم.»

اطلاعات خصوصی شما چقدر عمومی شده اند و چگونه هویتتان فاش می شود؟

تعداد زیاد شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای اشتراک گزاری از جمله: توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و غیره هر یک قسمت کوچکی از هویت زندگی شخصی شما را به همراه دارند. به عنوان مثال از وایبر نام ، از تلگرام نام خانوادگی، از فیسبوک عکس شما، از اینستاگرام عکس فرزندان و خانواده تان را برداشته و کنار هم قرار می دهند و به این ترتیب یک پروفایل که شامل هویت کامل شماست تشکیل می گردد.

اطلاعات رایگان و آنلاین شما در فیسبوک

اطلاعات رایگان و آنلاین شما در فیسبوک

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...