دوره‌های آموزش اوسینت

دوره‌های آموزش اوسینت

یکی از ارکان اوسینت تکنیک‌های جستجوی هوشمندانه در بین محتوای وب و همچنین آشنایی با منابع اطلاعاتیِ موجود در وب است. مجموعه‌ی این تکنیک‌ها و منابع اطلاعاتی را می‌توان در قالب دوره‌های آموزشی، به افرادی که به آن نیاز دارند، انتقال داد. برای آموزش اوسینت نه زمان طولانی نیاز است و نه تجهیزات خاص؛ تنها کافی است افرادی که دارای روحیه‌ی متناسب با کارآگاهی هستند در چند جلسه حضور پیدا کرده تا با برخی تکنیک‌های دسترسی به اطلاعات آزاد آشنا شوند؛ و از این طریق امکان دسترسی به آن‌چه که مدنظر دارند را بیاموزند.

در حال حاضر جامع امکان ارائه‌ی جمعا ۵۰ ساعت آموزش اوسینت را دارد. این ۵۰ ساعت، در میان تکنیک‌های مهم‌تر اوسینت که کاربران به احتمال زیاد به آن برخورد می‌کنند تقسیم شده است. موضوعاتی مثل موتورهای جستجو و تکنیک‌های استفاده از آن‌ها، شبکه‌های اجتماعی و آموزش جستجوی افراد و اطلاعات در آن‌ها، نرم‌افزارهای اوسینتی جهت تسریع جستجو و بهبود نتایج بخشی از این عناوین هستند.

جامع، دوره‌های خود را در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته ارائه می‌دهد. محتوای دوره‌ها بر اساس نیاز مشتری از میان مباحث قابل آموزش انتخاب شده و ارائه می‌شوند. به این صورت که مشتری دوره سرفصل‌های مد نظر و سطح دوره را انتخاب می‌کند. محتوای دوره بر اساس آن‌چه به ما اعلام شده طراحی می‌شود و در مورد جزئیاتی مثل هزینه و محل برگزاری دوره توافقات حاصل می‌شود.

پس از برگزاری دوره‌ها شرکت جامع یک آزمون کتبی و یک آزمون عملی از شرکت‌کنندگان می‌گیرد و با توجه به نظر مربی دوره، برای برگزیدگان گواهینامه‌ی اوسینت برای شرکت‌کنندگان صادر می‌شود. همچنین در پایان دوره یک بسته‌ی آموزشی اوسینت در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود.

توجه کنید که در حال حاضر جامع امکان ارائه‌ی مکان برگزاری دوره را برای سازمان‌ها ندارد. سازمان‌های متقاضی می‌بایست خود مکان آموزش و تجهیزات مربوطه (مثل ویدئو پروژکتور) را فراهم کنند.

برای هماهنگی دوره، با ما تماس بگیرید!

عنوان مطلبمدت زمان به ساعت
مقدمه‌ای بر کلیات۲
موتورهای جستجو۵
شبکه‌های اجتماعی۶
نقشه‌ها۲.۵
عکس‌ها۱.۵
بازیابی داده‌های حذف شده از انواع هارد و کارت‌های حافظه ۱.۵
موتورهای جستجوی مردم ۰.۵
مهندسی اجتماعی ۰.۵
اسناد۱
اطلاعات کسب و کار RRK و سایت‌های مشابه۱
فروم‌ها/ گروه‌ها ۱.۵
آدرس‌های ایمیل و نام کاربری۱.۵
شماره تلفن‌ها و آدرس‌ها۱.۵
ویدئوها۱.۵
DVB۱
وب سایت‌ها و اطلاعات آدرس‌های IP۲
نرم افزارهای ویندوز برای جمع آوری،مرتب‌سازی و خروجی بهینه۱۰
نرم افزارهای مک۲
سیستم عامل‌های تحقیقاتی۲.۵
ماشین‌های مجازی لینوکس۱
شبیه سازی آندروید۱
جمع آوری اطلاعات کد شده و رمزنگاری۲
مانیتورینگ فرکانس (Sigint)۲
مجموع:۵۰ ساعت

درخواست دوره‌ی اوسینت