ماجرای هک تلگرام و دسترسی سازمان CIA به اطلاعات کاربران

چندی‌ پیش ویکی لیکس از انتشار مدارکی از گزارش‌ها، ابزارها و روش‌های جاسوسیِ هک تلگرام از منبعی قابل اعتماد در مرکز سازمان CIA در ایالت ویرجینیا خبر داد که به تعداد۸۷۶۱ عدد می‌رسید!

این مدارک شامل رخنه‌های ایمنی مختلف سیستم‌های iOS و اندروید است که در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به وجود آمده‌اند که سیا برای دستیابی به اطلاعات کاربران از آن‌ها استفاده می‌کرده. ظاهرا این سازمان درهک کردن گوشی‌های اندرویدی بسیار موفق عمل کرده‌است. حتی توانسته از یک حفره امنیتی در iOS 8 گوشی کاربران را کنترل کند. طرح دیگر این جاسوسی «فرشته گریان» (Weeping Angel) نام دارد. این طرح تلویزیون‌های سامسونگ را هم مورد هدف قرار داد که همیشه در حالت روشن قرار می‌گرفتند و صحبت‌های مردم ضبط شده واز طریق اینترنت به سرورهای سیا منتقل می‌شد. در بخشی دیگر از مدارک به عبور از سیستم‌های امنیتی و رمزنگاری تلگرام و واتس آپ اشاره شده است که گفته شده سیا توانسته سیستم رمزگذاری این پیام رسان را هک کند که درابتدا گوشی کاربران هک شده و کدی در آن قرار می‌گرفت که می‌توانست پیام‌های متنی و پیام‌های صوتی کاربران را قبل از اینکه رمز گذاری شوند جمع آوری کنند.

 

ت.ییت پاول دورو

 

وردپرس بودن قالب سایت مجله نیورک‌ تایمز:شایعه یا واقعیت؟

در بسیاری از سایت‌ها در رابطه با مشهورترین سایت‌های استفاده کننده از cms وردپرس، گفته شده که سایت نیویورک تایمز با استفاده از وردپرس طراحی شده است.

برای بررسی صحت این موضوع، به سایت این مجله رفته و با زدن کلید F12 کدها و سورس‌هایی از این سایت را دیدیم که مشاهده شد که هیچ کجا نشانی از wp به صورت جدا یا wordpress نیست.

 

وردپرس بودن قالب سایت مجله نیورک‌ تایمز

 

وردپرس بودن قالب سایت مجله نیورک‌ تایمز:شایعه یا واقعیت؟

برای مطمئن شدن، به سایت وردپرس رفته و پس ازجستجو نام نیویورک تایمز مشاهده کردیم که فقط برخی از وبلاگ‌های این سایت از برخی امکانات وردپرس استفاده کرده‌اند.

برای بررسی صحت این مطلب وبلاگی از نیویورک تایمز هم بررسی شد و با زدن کلید F12 مشاهده کردیم که از وردپرس استفاده کرده‌اند.

در نتیجه طراحی سایت روزنامه نیویورک تایمز با ورد پرس غلط بود ولی استفاده وبلاگ‌های این سایت از وردپرس واقعیت دارد.

 

قالب وبلاگ مجله نیورک‌ تایمز وردپرس است

 

انتشارتصاویر برهنه زنان ارتش آمریکا 

نیروهای آمریکایی تصاویری برهنه از زنان نظامی این کشور را در اینترنت منتشرکرده اند.طبق گزارش‌های منتشر شده آمده که تفنگ داران ارتش آمریکا این تصاویر را درشبکه فیس بوک پخش کرده‌اند اما سایتهای دیگر هم وجود دارد کهه نظامیان آمریکا درسایر بخش‌های ارتش عکس برهنه همکاران زن خود را منتشر کرده‌اند . تصاویر مربوط به یک پرسنل زن به نام «مارسیا وویتک»، که بدون اطلاع از صفحه شخصی اینستا گرام او برداشته، و بارها در صفحه فیس بوک کذایی بارگذاری شد.یک درایو گوگل که این تصاویر در آن بارگذاری شده بود با شروع اقدامات قضایی از دسترس خارج شد. به نقل از وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، تشریح کرده که این رفتارمغایرارزش‌های وزارتخانه است که در مواردی اطلاعات دیگری همراه تصاویرمنتشر شده ویکی از فرماندهان ارشد تفنگداران دریایی این رفتار را «شرم آور» خوانده است

 

انتشارتصاویر برهنه زنان ارتش آمریکا 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...